Portrétna fotografia fotografa Jakuba Ďurajku (JP Production) v ateliéri.

Cesta od športu k fotografií

Na začiatku mojej cesty, som sa venoval primárne športu. Ako dieťa som vystriedal množstvo športov. Od hokeja, karate, futbalu až po basketbal, pri ktorom som vydržal vyše 5 rokov a hrával som ho závodne.
Po určitom čase som začal cítiť, že šport nieje moja cesta. Cesta, ktorou sa chcem v budúcnosti živiť a venovať jej väčšinu svojho času.. Preto som sa určitú dobu hľadal pokým som si neuvedomil, že ma vždy ako dieťa fascinovali fotoaparáty. A všetko spojené s nimi.
Na základe tohto uvedomenia, som sa rozhodol si kúpiť vo svojich 14tich rokoch svoju prvú zrkadlovku.
Hneď, ako som ju chytil do rúk, som si uvedomil, že toto je to, čo mi v živote chýbalo. A čomu sa chcem aktívne dlhodobo venovať. 
Aktuálne to je vyše 7 rokov odkedy sa aktívne venujem fotografovaniu. Stalo sa to mojou životnou vášňou a zmyslom života. Veľmi ma teší, keď sa môžem spoznať s množstvom zaujímavých ľudí. Pracovať na rôznych zaujímavých projektoch a zachýtávať dôležité momenty v našich životoch.
 

Od fotenia prírody po fotenie známych osobností

 
 
Na začiatku mojej fotografickej kariéry som začínal fotografovaním rodiny, a prírody. Po približne roku učenia sa pomocou YouTube videí a uplatňovaní týchto znalostí v praxi prišla za mnou moja staršia sestra s ponukou. Vraj by mi vedela vybaviť možnosť fotiť na zápase amerického futbalu v Žiline. Po prvom fotení, som sa stal ich hlavným fotografom, vďaka čomu sa moja kariéra začala rozbiehať.
 
Popri fotení amerických futbalistov som začal viac fotiť portréty a akcie. Postupne som sa zlepšoval, nadobudal skúsenosti a budoval si portfólio. Vďaka ktorému ma začali oslovovať ďalší ľudia so záujmom o fotenie.
 
Postupom neustáleho vzdelávania sa a získavanina skúseností, som sa vďaka foteniu dostal na veľmi zaujímavé miesta a k zaujímavým osobnostiam. Začalo to fotografovaním portrétnych fotiek pre streamera Donata Moriconiho. Následne som sa mal možnosť skontaktovať s huslistom Filipom Jančíkom,  pre ktorého som následne fotografoval množstvo koncertov a zaujímavých akcií. Práca so známymi osobnosťami ma v tomto bode začala veľmi baviť, keďže ma fascinovalo spoznávať rôzne České a Slovenské známe osobnosti a spolupracovať s nimi na rôznych typoch projektov.
 
 
 
Portrétna fotografia fotografa Jakuba Ďurajku (JP Production) v ateliéri.

Moji klienti

Ocenenia